στο pramnos.net
Αρχή » Αρθρογραφία

H ALPHA COPY / NOKIA συγχαίρει την ομάδα μπάσκετ του Παναθηναϊκού

Αθλητισμός - 23/06/2005

Η Alpha Copy / Nokia συγχαίρει την ομάδα μπάσκετ του Παναθηναϊκού για την κατάκτηση του Πρωταθλήματος της Α1 για την περίοδο 2004-2005. Ο Παναθηναϊκός ύστερα από έναν εντυπωσιακό αγώνα με «κλειδιά» την καταπληκτική άμυνα αλλά και τα πολλά τρίποντα, κέρδισε την ΑΕΚ με τελικό σκορ 87-71 κάνοντας το 3-1 στις νίκες στη σειρά των τελικών, κατακτώντας άλλον έναν τίτλο.

Ο Παναθηναϊκός μπήκε στον αγωνιστικό χώρο με στόχο την κατάκτηση του πρωταθλήματος και το απέδειξε από την αρχή. Από το 1ο κιόλας δεκάλεπτο ο Παναθηναϊκός άρχισε να αποκτά μία διαφορά, η οποία έγινε ακόμα μεγαλύτερη στο 2ο δεκάλεπτο η οποία έφτασε τους 15πόντους. Παρά το γεγονός ότι με τη λήξη του ημιχρόνου η διαφορά μειώθηκε στους 2 πόντους, ο Παναθηναϊκός έδειξε καθ’ όλη την διάρκεια του παιχνιδιού ότι δεν ήθελε να αφήσει τον αγώνα να χαθεί. Και το απέδειξε με τον καλύτερο τρόπο στην 3η περίοδο όταν με συνοπτικές διαδικασίες έφερε την διαφορά στους 10-12 πόντους και έθεσε τις βάσεις για τη νίκη. Μία νίκη που ήρθε με ρεσιτάλ ευστοχίας στην 4η περίοδο (5/5 τρίποντα και 3/7 δίποντα).

Ο Πρόεδρος της Alpha Copy / Nokia κος Σ .Ι. Κωνσταντινίδης συγχαίρει τον Πρόεδρο της ομάδας, κύριο Παύλο Γιαννακόπουλο, τον προπονητή Ζέλιμιρ Ομπράντοβιτς, καθώς και όλους τους παίχτες της ομάδα για την κατάκτηση του Πρωταθλήμτος. Η Alpha Copy / Nokia ως αποκλειστικός χορηγός της ομάδας μπάσκετ του Παναθηναϊκού είναι πάντα στο πλευρό της και την συγχαίρει για όλες τις μεγάλες της επιτυχίες!

Όπως επισήμανε ο Πρόεδρος της Alpha Copy / Nokia κος Σ.Ι. Κωνσταντινίδης:

«Ως αποκλειστικός χορηγός της ομάδας μπάσκετ του Παναθηναϊκού, την συγχαίρουμε για την κατάκτηση του Πρωταθλήματος για την περίοδο 2004 – 2005 και χαιρόμαστε ιδιαίτερα που μπορούμε και στηρίζουμε τις προσπάθειές της. Ο Παναθηναϊκός για άλλη μια χρονιά με εκπληκτική παρουσία τόσο στα Ελληνικά όσο και στα Ευρωπαϊκά γήπεδα μας έκανε περήφανους κατακτώντας τόσο το Κύπελλο και το Πρωτάθλημα Ελλάδος, όσο και την 3η θέση στο Φάιναλ Φορ. Η χρονιά έκλεισε για τον Παναθηναϊκό με την κατάκτηση του Πρωταθλήματος και ευχόμαστε στην ομάδα να έχει την ίδια λαμπρή πορεία και του χρόνου, κάνοντάς μας όλους περήφανους».

Προσθήκη άρθρου σε: Freestuff | Del.icio.us | | | | ForaCamp (top)